שירותים מכווני החלמה,
שילוב ובריאות


מערך דיור מוגן, נתניה

מי אנחנו?

מערך הדיור המוגן מספק שירותי דיור ושיקום על כל הרצף: דיור לווין, מוגן רגיל ומתוגבר עם שותפים ולבודדים, למתמודדים עם מגוון רחב של הפרעות נפשיות אשר קיבלו אישור סל שיקום לדיור מוגן  ואשר הינם בעלי יכולת תפקוד עצמאית יחסית במרבית תחומי החיים.מסגרת הדיור המוגן מספקת שירות לגברים ונשים בטווח גילאים רחב כאשר הממוצע הינו כ- 35. השירות ניתן במודל "דיור קבוצתי" ובמודל "דיור עצמאי" בו המתמודד שוכר את הדירה ומקבל שירות מותאם לצרכיו, מטרותיו ויכולותיו.

מודל "דיור קבוצתי"

כל אחד מהמתמודדים בדירות הקבוצתיות, מתגורר בחדר משלו דבר התומך בזכות לפרטיות ומרחב מחייה אישי לצד תנאי חיים מקלים המתאפשרים לנוכח תמיכת הצוות הרציפה ומגורים בשכונה שקטה עם קרבה לשירותי תחבורה. 

צוות המלווה את הדירה כולל מתאמת שיקום ומדריכת שיקום המלווים כל מתמודד בתהליך שקומו האישי וכן מלווים את הדירה בהקשר יחסי השותפות ואחזקת הבית השוטפת. הדירה הקבוצתית מהווה "בית מעברי" וזאת לאור רמת גבוהה של תמיכה המתאפשרת בסוג כזה של מודל ומקדמת הקנייה ורכישה של מיומנויות חיים לצורך קידום מידת העצמאות של הדייר לקראת שילוב מתקדם יותר בקהילה.

מודל "דיור עצמאי"

שירותי דיור המוגן על כל הרצף  הניתן למתמודדים השוכרים דירה באופן עצמאי עם או בלי שותפים.
השירות כולל קשר ליווי ותמיכה במתמודדים בבניית תוכנית איכות חיים הכוללת מטרות ואמצעים להשגתן תוך 
 שימוש מירבי בשירותי קהילה.קיים דגש רב על תפיסת המשפחה כמשאב העשוי להיות שותף בתהליכי שיקום והחלמה.

תעסוקה פנאי וחברה


מרביתם הגדול של המתמודדים משולבים במסגרות תעסוקתיות מוגנות/תעסוקה בשוק חופשי/לימודים. שילוב בחוגים בקהילה באופן עצמאי תורם באופן משמעותי להשתלבות בקהילה ומוסיף תוכן עניין והנאה לחייהם. האווירה החברתית במסגרת הדיור הינה צעירה ודינאמית, נרקמים קשרים חברתיים בין הדיירים בדירות לבין הדיירים בבתים הקבוצתיים, דבר שיוצר תחושת שייכות וגיבוש חברתי. בנוסף מתקיימים בדיור אירועים חגיגיים לציוני החג, ימי הולדת , טיולים ויוזמות חברתיות של המשתקמים עצמם לבילויים משותפים.
 

תהליך השיקום


לכל דייר, ליווי של מתאמת טיפול ומדריכת שיקום. עבודת הצוות מונחית על פי תפיסת ההחלמה ועקרונות השיקום עם שימת דגש על אוריינטציה פרטנית. עם כל משתקם נבנית תוכנית איכות חיים (שיקום) אישית המפרטת,על בסיס הערכה תפקודית, את המטרות שהמשתקם בוחר ואת האמצעים להשגתן.

התוכנית מתחשבת בקצב האישי של כל משתקם, במגבלותיו במטרותיו ומדגישה את כוחותיו. ניתנת התייחסות במסגרת תוכנית השיקום לקידום בריאותו של המשתקם במובן הכוללני ואף מתקיימת במסגרת קבוצת הדרכה לאורח חיים בריא המונחית על ידי תזונאית. 


דרכי התקשרות:


מערך דיור מוגן קבוצתי ודיור מוגן בדירות

הגב' קרוא נועה, מנהלת שירותי הדיור המוגן.
משרד: 09-8330029  
נייד: 050-9283888
פקס: 09-8629062.
ag.diurmugan@gmail.com

2all - בניית אתרי אינטרנט