שירותים מכווני החלמה,
שילוב ובריאות


קהילה תומכת, רעננה

     
רקע כללי


שירות הקהילה התומכת מהווה מסגרת דיור שיקומית למתמודדים שעברו ועדת סל שיקום בבתי חולים פסיכיאטריים מרפאות ושירותים שונים בקהילה וכן זכאי שירותי סל שיקום מטעם משרד הבטחון. הקהילה מיועדת לאנשים אשר עברו ועדת סל שיקום ואושר להם שירותי הוסטל כוללני במודל קהילה תומכת. 
מודל הקהילה התומכת, מאפשר למתמודדים/ות לעבור תהליך שיקומי במרחב התומך בעצמאות, חופש בחירה והעצמת מסוגלות לצד תפירת חליפה שיקומית אישית המותאמת לצרכיו, יכולותיו ומשאלות ליבו של כל מתמודד מקבל שירות.

אנו מאמינים כי עלינו כאנשי שיקום, לחפש עם האדם את המשמעות לחייו, באמצעות בנייה משותפת של תוכנית מבוססת  מטרות חיים למען שיפור איכות חיים וחוויה רציפה ככל הניתן של החלמה ובריאות. 

מיקום

הקהילה ממוקמת  בשכונה שקטה ונעימה של בתים פרטיים באווירה פסטורלית שנמצאות במרכז העיר של רעננה. הקהילה נגישה  לקוי תחבורה ציבורית ולשירותי קהילה נוספים ברחבי רעננה.


במבנה המרכזי, פועל המועדון החברתי של הקהילה והוא מהווה הזדמנות חברתית ואבן דרך לשילוב החברתי בקהילה למי שיש צורך בכך.

חשוב לציין כי העיר רעננה מתאפיינת בהשקעתה הרבה בתושבי העיר בתחומי התרבות והפנאי חזות העיר וכדומה, עובדה שמהווה יתרון משמעותי לתהליכי שיקום ואיכות החיים של מקבלי השירות.


תיאור השירות

כל מתמודד והצוות שמלווה אותו בונים יחד תוכנית שיקום הכוללת מטרות ויעדים מפורטים על מנת לשפר את איכות חייו של המתמודד בתחומי חיים בהם מעוניין וזקוק.

כל בית מלווה על ידי צוות שכולל מתאמת שיקום ומדריך/כת שיקום. הן מלוות את הבית הן ברמה הקבוצתית והן ברמה הפרטנית סביב תהליך שיקום אישי.

כל בית פועלת כיחידה כלכלית ודייריה לוקחים חלק פעיל ומרכזי בניהול משק הבית תוך תמיכה מותאמת אישית.

עבודה השיקומית מתמקדת במספר מישורים: מיומנויות תפקוד יומיומיות בסיסיות ומתקדמות, פיתוח עיסוק מרכזי משמעותי ,עידוד גילוי ופתוח תחומי עניין והשתתפות בפעילויות פנאי וחברה במסגרת ובקהילה, אורח חיים בריא עם דגש על תזונה נכונה ופעילות גופנית ועוד.


תהליך הקליטה והקבלה


התהליך כולל מס' שלבים:

1. המועמד מוזמן למפגש הכרות ביחד עם אחרים משמעותיים (איש מקצוע ו/או משפ') שמלווים אותו.
2. המועמד, יגיע לביקור קצר בדירה/בית על מנת להכיר את הדיירים השותפים ואת הצוות מלווה.
3. תקופת ארוח בסיום ההתנסות תתקיים הערכה סביב ההתאמה לשירות.
4. במידה והערכה הינה  חיובית באופן הדדי המתמודד נקלט לחודש התנסות. בשלב זה מתחיל קשר של הדייר עם מתאמת טיפול ומדריך שיקום אשר יחד מתווים תכנית שיקום ראשונית הכוללת איתור צרכי הדייר והגדרת פעילות שקומית ראשונית בתחומי חיים שונים. 


פרטי התקשרות:

קהילה תומכת - שרותי הוסטל כוללני במודל קהילה תומכת.

הגב' לילך לטקר סעדיה, מנהלת הוסטל ודיור מוגן ברעננה.
משרד:   09-7728862, 09-7744621
פקס:     1539-7728862
נייד:      050-9286888
lilach@agdiur.org
טואול - בניית אתרים