שירותים מכווני החלמה,
שילוב ובריאות


דיור מוגן - אבחנה כפולה

חברת א.ג.דיור שמה לה על נס הדגל מתן שירות דיור מוגן מקצועי ומותאם לצרכיהם הייחודיים של מתמודדים עם תחלואה כפולה- נפשית והתמכרותית לצורך תהליך החלמה כפולה ושילוב בקהילה. 
תהליך ההחלמה ממחלת נפש וממחלת ההתמכרות הינו תהליך מורכב וכוללת הימנעות מסמים ומאמצים אקטיביים של המתמודד בתמיכת השירות לקראת גדילה אישית ופרודוקטיביות.

 

הפרקטיקה המקצועית מבוססת על שילוב של גישות  מעולם התוכן של תפיסת ההחלמה בבריאות הנפש  ועקרונות השיקום  בבריאות הנפש  והטיפול בהתמכרויות.

מערך הדיור המוגן מספק שירות למתמודדים העוברים ועדת סל שיקום מטעם משרד הבריאות ומביעים צורך ומוטיבציה לעבור תהליך של שיקום והחלמה בקהילה. 


השירות


·         השירות ניתן כולל ליווי בהגדרה ובניית  תוכניות המבוססות על מטרות בתחומי חיים שונים:תעסוקה, חברה, השכלה וכו.
·         מודל העבודה הינו אינטגרטיבי ומתקיים באמצעות צוות מנוסה ומוכשר כל העת, בעבודה שיקומית עם בוגרים המתמודדים עם הפרעות נפשיות ומחלת ההתמכרות וכולל- מתאם/מת טיפול, מדריך שיקום המוכשר ב-12 הצעדים ומדריכה מכורה נקייה.

·         השירות המסייע בקידום תהליך ההחלמה  האישי כולל  עידוד ללקיחת אחריות אישית ויצירת הזדמנויות בתחומי חיים שונים תוך פיקוח על ניקיון מסמים.

·         השירות כולל עבודה שיקומית על שינוי באורח החיים ופיתוח מיומנויות  תפקודיות  לצורך קידום יציבות נפשית- התמכרותית- באופן המרבי הניתן.

·         הדיירים שותפים מלאים בבחירת ביתם, מראהו וסדרי הבית. קיים דגש על עידוד ותמיכה באיתור  דירות הנגישות לקוי תחבורה ושירותי קהילה מגוונים מתוך ראיית השילוב הקהילתי כחלק בלתי נפרד מתהליך השיקום וההחלמה.  הדירות ממוקמות בקרבה אחת לשנייה על מנת לייצר קרבה פיזית לתמיכה זמינה של השירות ותמיכה חברתית המתאפשרת לנוכח תנאי חיים אלו.

·         לכל דייר יש סדר יום הכולל התמדה  בתעסוקה,לקיחת חלק פעיל ורציף בתורנויות ניקיון,אחזקת הבית ותשלומים ונורמות התנהגות בסיסיות.


משפחה

קיימת מודעות וערנות של אנשי הצוות במסגרות הדיור לצרכי המשפחה בתקווה שניתן יהיה לחברה כשותפה וכגורם תמיכה משמעותי בתהליך השיקום וההחלמה של בן המשפחה המתמודד.

התפיסה בשירות היא כי המשפחה עשויה להוות גורם משמעותי בתהליך ההחלמה של המתמודד אם תקבל מידע לגבי אופי השירות, מטרתו ותהיה מעורבת בצמתים משמעותיים בתהליך ההחלמה בהתאם לרצונו של המתמודד .

במפגש עם המשפחות,  קיים עידוד לקבלת ייעוץ ותמיכה  מטעם מיל"ם לצורך ראיית צרכיה וביסוס מחודש של תפקיד המשפחה כמקדם תהליך החלמה. 

מערך דיור מוגן קבוצתי ודיור מוגן בדירות
הגב' קרוא נועה, מנהלת שירותי הדיור המוגן.
משרד: 09-8330029  
נייד: 050-9283888
פקס: 09-8629062.
ag.diurmugan@gmail.com

 

2all - בניית אתרי אינטרנט