שירותים מכווני החלמה,
שילוב ובריאות


דיור מוגן - אבחנה כפולה
חברת א.ג.דיור שמה לה על נס הדגל מתן שירות דיור מוגן מקצועי ומותאם לצרכיהם הייחודיים של מתמודדים עם תחלואה כפולה- נפשית והתמכרותית לצורך תהליך שיקום והחלמה כפולים.

 

תהליך ההחלמה מהפרעה נפשית ומהפרעת שימוש לרעה בחומרים פסיכואקטיביים הינו תהליך מורכב וכוללת הימנעות מסמים ומאמצים אקטיביים של המתמודד בתמיכת השירות לקראת גדילה אישית ופרודוקטיביות.

 

הפרקטיקה המקצועית מבוססת על שילוב של גישות  מעולם התוכן של תפיסת ההחלמה ועקרונות השיקום בבריאות הנפש ותפיסת ההחלמה מהתמכרויות .

מערך הדיור המוגן מספק שירות למתמודדים העוברים ועדת סל שיקום מטעם משרד הבריאות ומביעים צורך ומוטיבציה לעבור תהליך של שיקום והחלמה כפולה בקהילה. 


 

ייחודיות השירות

 

·         השירות הניתן כולל ליווי בהגדרה ובניית תוכנית שיקום המבוססת על מטרות בתחומי חיים שונים:  תעסוקה, חברה, השכלה וכו.


·   מודל העבודה הינו אינטגרטיבי ומתקיים באמצעות צוות מנוסה מוכשר ומודרך כל העת, בעבודה שיקומית עם בוגרים המתמודדים עם הפרעות נפשית כפולה וכולל- מתאם/מת טיפול ומדריכי שיקום מכורים נקיים.

 

·         השירות המסייע בקידום תהליך ההחלמה האישי כולל  עידוד ללקיחת אחריות אישית ויצירת הזדמנויות בתחומי חיים שונים תוך פיקוח על התמדה מהינזרות משימוש בחומרים.

 

·         השירות כולל עבודה שיקומית על שינוי באורח החיים ופיתוח מיומנויות  תפקודיות  לצורך קידום יציבות נפשית- התמכרותית באופן המרבי הניתן.

 

·         הדיירים שותפים מלאים בבחירת ביתם, מראהו וסדרי הבית. קיים דגש על עידוד ותמיכה באיתור  דירות הנגישות לקוי תחבורה ושירותי קהילה מגוונים מתוך ראיית השילוב הקהילתי כחלק בלתי נפרד מתהליך השיקום וההחלמה. 

 

·         הדירות ממוקמות בקרבה אחת לשנייה על מנת לייצר קרבה פיזית לתמיכה זמינה של השירות ותמיכה חברתית המתאפשרת לנוכח תנאי חיים אלו.

 


·         לכל דייר יש סדר יום הכולל התמדה בתעסוקה, לקיחת חלק פעיל ורציף בתורנויות ניקיון, אחזקת הבית ותשלומים ונורמות התנהגות בסיסיות.

 

מערך דיור מוגן קבוצתי ודיור מוגן בדירות
הגב' סופי ציגלר, מנהלת שירותי הדיור המוגן.
משרד:     09-8874147  

נייד:        050-9284888
פקס:      1539-8874147
sophie@agdiur.org

 

טואול - בניית אתרים