שירותים מכווני החלמה,
שילוב ובריאות


מיל"ם נתניה  וחברת א.ג. דיור בע"מ – עושות שינוי


בספטמבר 2011 החליט וועד הפעילים ביחד עם צוות מיל"ם (מרכז ייעוץ למשפחות מתמודדים) להרים פרויקט שנתי שבמסגרתו יובא דבר מיל"ם לבני משפחות של מתמודדים השוהים במסגרות שיקום (הוסטלים ודיורים מוגנים למיניהם) באזור נתניה.

ההחלטה נשענה על נתוני מיל"ם נתניה לפיהם אחוז הפונים לשירות מקרב בני משפחות של מתמודדים השוהים במסגרות שיקום הינו נמוך מאוד.

לאחר בדיקת המסגרות הקיימות באזור נתניה, הוחלט לפתוח בפיילוט המתמקד במסגרת אחת. המסגרת שנבחרה הייתה א.ג.דיור בע"מ הכוללת הוסטל, דיור מוגן וקהילה תומכת.

לצורך יישום הפרויקט נפגשו נציגי מיל"ם ומנהלות מסגרות החברה  במטרה להציג את רעיון הפרויקט ולחשוב ביחד איך לקדמו. הפגישות הולידו וועד היגוי משותף ויחד נבנה יום עיון לכלל עובדי המסגרת – מנהלים, מתאמי טיפול ומדריכי שיקום וכן, ערב להורי המתמודדים במסגרות החברה.

לפרויקט הוגדרו שתי מטרות:
*להעלות את רמת המודעות והערנות של אנשי הצוות במסגרת הדיור לצרכי המשפחה בתקווה שניתן יהיה לחברה כשותפה וכגורם תמיכה משמעותי בתהליך השיקום של בן המשפחה.
*להעלות את רמת המודעות והמעורבות של בני המשפחה לקיומו של השירות במיל"ם ולהיעזר בו.

יום העיון התקיים בחודש אפריל 2012 בסניף מיל"ם נתניה והוא כלל לצד רכיב הרצאתי גם מספר מרכיבים חווייתיים לרבות סיפוריהם האישיים של וועד משפחות מיל"ם.

המפגש הצליח לגרום לכל אחד מעובדי החברה להבין את עולמן של המשפחות ואת חשיבות העבודה איתן, להכיר את מיל"ם באופן מעמיק ולהפנים את חשיבותו כאופציה ייעוצית, טיפולית ותומכת למשפחות.

בחודש יולי 2012 התקיים במיל"ם ערב להורי המתמודדים במסגרות א.ג. דיור. הורים רבים נענו להזמנה והגיעו לערב מיוחד ומרגש שבמסגרתו הם הכירו את המסגרת ונפגשו עם הצוות ועם וועד הפעילים. בעקבות ערב זה, לא מעט הורים פנו מיזמתם למיל"ם והחלו להשתתף בקבוצות ובשאר אמצעי התמיכה שמציעה המסגרת.

כדי להבטיח עבודה משותפת לאורך זמן, החלטנו עוד בראשית הדרך  לקיים את הפרויקט לאורך זמן ובאופני הטמעה שונים, כמו-כן הוחלט כי אחד ההורים מוועד הפעילים של מיל"ם יוזמן לישיבת צוות של כל אחת ממסגרות החברה כדי להעלות דילמות ולסייע באופן קונקרטי.

   
טואול - בניית אתרים